Професія: "Оператор комп’ютерного набору "

Здобуття даної професії передбачає оволодіння базовими поняттями з курсу економіки та діловодства, ефективне використання сучасної комп’ютерної техніки та оргтехніки для розв’язування конкретних практичних завдань. Заняття з усіх спеціальних дисціплин проводяться з обов'язковим використанням комп'ютерної техніки.
Професія забезпечує навчання учнів в галузі настільних видавничих систем, зокрема програм комп’ютерної верстки.
Професія XXI століття, яка користується великим попитом на ринку праці. Комп'ютерна техніка на даний час досягла в своєму розвитку настільки високого рівня, що перетворилась в одну з важливих сторін оточуючої людину дійсності. Використання та подальше впровадження таких технологій вимагає достатньої кількості професіоналів.У наш час бурхливого росту інформаційних технологій виникає потреба у великій кількості людей, з умінням працювати на комп’ютерній техніці. Ці вміння і знання значно підвищують культуру праці, її продуктивність у багатьох сферах діяльності людини.
Оператор комп'ютерного набору повинен уміти не тільки працювати на локальному комп'ютері, а й проводити монтаж та налагодження комп'ютерних мереж.
Оператор комп'ютерного набору повинен уміти не тільки працювати на локальному комп'ютері, а й проводити монтаж та налагодження комп'ютерних мереж.
Серед більшості професій, які сьогодні популярні, є одна особлива –оператор комп’ютерного набору.Computer Science – комп’ютерна наука. Наука, яка є досить молодою, але стала необхідною складовою освіти сучасної людини. Найвидатніше досягнення у цій галузі – це створення персонального комп’ютера, який швидко посів значне місце у повсякденному житті.
З кінця 80-х років минулого століття розпочалось вивчення комп’ютера у професійно-технічних закладах. Тоді професія звучала як оператор ЕОМ.
Пройшли роки, змінювалась елементна база персонального комп’ютера, змінилась і назва професії на "Оператор комп’ютерного набору”.

Передмова
0.1. Документ набирає в чинності з моменту затвердження.
0.2. Розробник документу: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.3. Документ узгоджений: _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
0.4. Періодична перевірка даного документу здійснюється з інтервалом, що не перевищує 3 роки.
1. Загальні положення
1.1. Посада "Оператор комп'ютерного набору I категорії" відноситься до категорії "Технічні службовці".
1.2. Кваліфікаційні вимоги - Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка за встановленою програмою. Стаж роботи за професією оператора комп'ютерного набору II категорії - не менше 1 року.
1.3. Знає та застосовує у діяльності:
- правила експлуатації комп'ютерної техніки і систем зв'язку;
- технологію опрацювання даних, робочі інструкції, програмне забезпечення, що використовується;
- послідовність виконання операцій у комп'ютерних системах (мережах);
- стандарти уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації;
- діловодство;
- правила орфографії та пунктуації;
- технічні вимоги до електронних носіїв, паперу, витратних матеріалів для принтера;
- основи організації праці;
- основи законодавства про працю;
- правила захисту інформації.
1.4. Оператор комп'ютерного набору I категорії призначається на посаду та звільняється з посади наказом по організації (підприємству/організації).
1.5. Оператор комп'ютерного набору I категорії підпорядковується безпосередньо _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
1.6. Оператор комп'ютерного набору I категорії керує роботою _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _.
1.7. Оператор комп'ютерного набору I категорії під час відсутності, заміщається особою, призначеною в установленому порядку, яка набуває відповідних прав і несе відповідальність за належне виконання покладених на нього обов'язків.
2. Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
2.1. Виконує операції з базами даних на комп'ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація, виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних.
2.2. Готує до роботи устаткування, електронні носії інформації, стрічки, картки, папір.
2.3. Працює в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням.
2.4. Оперує з файлами, записує текст на електронні носії або переносить на папір за допомогою друкувальних пристроїв.
2.5. Виконує інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймає і контролює вхідні дані, готує, виводить та передає вихідні тощо).
2.6. Керує режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстових і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо).
2.7. Своєчасно застосовує коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування.
2.8. Доповідає відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп'ютерного устаткування.
2.9. Здійснює передавання (приймання) інформації по мережі відповідно до вимог програмного забезпечення.
2.10. Постійно вдосконалює уміння та навички роботи з клавіатурою.
2.11. У разі необхідності виконує обов'язки секретаря керівника (організації, підприємства, установи), веде діловодство.
2.12. У разі роботи в текстовому редакторі виконує набір 10-пальцевим методом текстів, які містять спеціальну термінологію, формули, інші алфавіти і т.д.
2.13. Знає, розуміє і застосовує діючі нормативні документи, що стосуються його діяльності.
2.14. Знає і виконує вимоги нормативних актів про охорону праці та навколишнього середовища, дотримується норм, методів і прийомів безпечного виконання робіт.
3. Права
3.1. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право вживати дії для запобігання та усунення випадків будь-яких порушень або невідповідностей.
3.2. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право отримувати всі передбачені законодавством соціальні гарантії.
3.3. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право вимагати сприяння у виконанні своїх посадових обов'язків і здійсненні прав.
3.4. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право вимагати створення організаційно-технічних умов, необхідних для виконання посадових обов'язків та надання необхідного обладнання та інвентарю.
3.5. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право знайомитися з проектами документів, що стосуються його діяльності.
3.6. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право запитувати і отримувати документи, матеріали та інформацію, необхідні для виконання своїх посадових обов'язків і розпоряджень керівництва.
3.7. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право підвищувати свою професійну кваліфікацію.
3.8. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право повідомляти про виявлені в процесі своєї діяльності порушення і невідповідності і вносити пропозиції щодо їх усунення.
3.9. Оператор комп'ютерного набору I категорії має право ознайомлюватися з документами, що визначають права та обов'язки за займаною посадою, критерії оцінки якості виконання посадових обов'язків.
4. Відповідальність
4.1. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за невиконання або несвоєчасне виконання покладених цією посадовою інструкцією обов`язків та (або) невикористання наданих прав.
4.2. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
4.3. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за розголошення інформації про організацію (підприємство/установу), що відноситься до комерційної таємниці.
4.4. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання вимог внутрішніх нормативних документів організації (підприємства/установи) та законних розпоряджень керівництва.
4.5. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за правопорушення, скоєні в процесі своєї діяльності, в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.6. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за завдання матеріального збитку організації (підприємству/установі) в межах, встановлених чинним адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством.
4.7. Оператор комп'ютерного набору I категорії несе відповідальність за неправомірне використання наданих службових повноважень, а також використання їх в особистих цілях.
Комментариев нет:
Отправить комментарий